Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

ZBOŽÍ V AKCI


23. 09. 2017

A3 2015, 2016, 2017 aneb jak zamotat lidem hlavu

Nojo, markeťáci ze Samsungu už nás několik let týrají označením svých telefonů. Nejednou se tak stalo, že mnozí zakoupili špatné pouzdro a v horším případě i sáhli po špatném telefonu. Vzhledově se totiž liší pramálo a všechny jsou označené podobně.

Kterých řad se to týká?

U Samsungu se to týká řad J3, J5, A3, A5 a tak dále. Už pár let je označení stejné, telefony se však liší. Rozlišují se tak podle ročníku – 2015, 2016, 2017. Ročník ale není uveden na všech krabicích a další problém nastane, když koupíte použitý telefon bez krabice. Na první pohled se některé modely rozeznají opravdu obtížně.

Existuje také druhé označení, například u Samsungu Galaxy A3 jde o označení A300F, A310F, A320F. Jenže tohle najdete jen titěrným písmem někde u čárového kódu.

Proč to dělají?

Pokládáme si stejnou otázku. Asi nejlepším vysvětlením je úspora za propagaci nového označení. Pokud se telefon několik nazývá Galaxy A3, stačí jen aktualizovat fotografii na letácích a webu a máte hotovo. Samozřejmě pak bude i starší leták stále aktuální. Ale třeba střílíme vedle a důvod bude někde jinde.

Jak poznat, který telefon máte?

Doporučujeme vyhledat fotografie telefonu a porovnat je mezi sebou. Většinou se rozlišují rozložením blesku a diod na zadní straně. Hledáte-li pouzdro, podívejte se na výřezy na obrázcích. Dále se dívejte také na boční strany a použitý materiál. Samozřejmě pokud už telefon máte a hledáte pouzdro, můžete se podívat také do nastavení telefonu a zobrazit si informace o něm. Tam zjistíte konkrétní označení.

pes v autěkočka v přepravce

Přidávají se další

Samsung bude s největší pravděpodobností s tímto označením pokračovat. Vyjma TOP modelů jako je Samsung Galaxy S8 a Note 8. Bohužel v posledním roce nám začíná motat hlavy také HUAWEI, který přišel na trh s novou verzí P8 a P8 lite 2017.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ