Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

01. 11. 2016

7 důvodů, proč bude iPhone 8 pecka

Je to už nějaký ten den, co nám vyšel iPhone 7 a pro mnohé byl zklamáním. Bez diskuse je sedmička nejlepším iPhonem na trhu, ale bohužel tentokrát pouze dohání svou konkurenci. Design se změnil jen minimálně a rozeznat od sebe šestku a sedmičku lze snad jen podle černé varianty nebo přesunutí antén. Změnit by se to však mohlo už příští rok. V roce 2017 bude Apple slavit 10. Výročí vzniku iPhone a vše naznačuje tomu, že si pro nás chystají něco velkého než je pouhá 7s verze.

Tento článek berte s jistou rezervou, vychází především z tvrzení mnoha předních analytiků. Ale mějte na paměti, že většina z jejich proroctví se již v minulosti vyplnila.

Jak by tedy mohl iPhone 8 vypadat?

1. Konečně nový design

Čeká nás naprosto nový design. Apple konečně vypustí do světa telefon s jedinečným designem, který ho odliší nejen od konkurence, ale také od dalších jablečných telefonů. Tentokrát by Apple navíc mohl dát sbohem hliníku a vytvořit čistě skleněný telefon. Spekuluje se také o použití odolné keramiky.

2. Osmička bude mít zahnutý displej

Podle zpráv Nikkei Asian report nás čeká zahnutý displej po vzoru Samsungu Edge a Note. Určitě bychom ocenili, kdyby Apple dokázal naplno využít potenciál takového zahnutí. Apple tentokrát sáhne po OLED displeji, který již mají hodinky Apple Watch.

3. Bezdrátové nabíjení je tu!

Apple dožene svou konkurenci a v novém telefonu nabídne možnost bezdrátového nabíjení. Nicméně potvrzené patenty naznačují, že bezdrátové nabíjení iPhonu 8 nabídne i několik novinek. Jablečný gigant navázal spolupráci se společností Energous, která už ukázala světu technologii WattUp pro nabíjení přes vzduch.

4. Zmizí domovské tlačítko „home button“

Už nyní u iPhonu 7 nahradil Apple mechanické součástky haptickou odezvou. Toto řešení rozděluje majitele telefonu na dva tábory. Jedni toto řešení vítají, druzí nenávidí. V domovském tlačítku se nachází také integrovaná čtečka otisků prstů. Tlačítko i čtečka by tak mohly být součástí displeje, jelikož na tomto řešení Apple pracuje od roku 2015.

5. Telefon opět vyroste a změní se značení

Čínský dodavatel tvrdí, že „osmičky“ vyjdou dokonce ve třech verzích a to 4,7“, 5“ a 5,5“. Značení je zatím stále nejasné. Další teorie dokonce říká, že z 5,5“ telefonu se díky zakřivenému displeji stane dokonce displej o úhlopříčce 5,8“. Varianty se nebudou lišit pouze velikostí displeje, ale také samotnou výbavou.

6. Ještě rychlejší procesor

Po A10 přijde … A11, který už je nyní ve vývoji od společnosti TSMC. Výkon opět poskočí nahoru a není snad pochyb o tom, že bude patřit k výkonové špičce.

7. Bohatá výbava

Iphone 8 by mohl nabídnout vylepšené biometrické funkce. Hodně se mluví o rozpoznání obličeje a vylepšené čtečce otisků prstů. Společně by tyto dvě funkce mohly posílit zabezpečení telefonu proti krádeži. Bude-li mít telefon v ruce někdo jiný, telefon ho vyfotí, sejme otisky prstů a výsledky odešle.

Často se skloňoval také skener očních duhovek. Nicméně poslední zdroje uvádějí, že tato technologie nebude pro iPhone 8 ještě připravena.

Vylepšený bude také fotoaparát, který nabídne optickou stabilizaci pro všechny druhy telefonů. Naopak duální fotoaparát má být i nadále doménou většího z jablečných bratříčků.

Těšíme se

Jak jinak. Přestože polovina týmu iPhone nevlastní, vždy je dobře, když se objeví někdo, kdo trh mobilních telefonů posune zase o něco dál. Apple to již v minulosti dokázal několikrát. Doufejme, že mu to opět vyjde.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ